• Organizace vyučování ve dnech 2. a 3. května 2024

• Z důvodu konání společné části MZ – didaktických testů bude upraven rozvrh v teoretickém vyučování

• 2. května: 1. až 5. hodina,
            • 3. května: 4. až 6. hodina,
            • podrobněji viz rozvrhy a suplování jednotlivých tříd.
          • Změna školního řádu od 1. 11. 2023

• Vydáno ředitelkou školy a schváleno školskou radou 23. 10. 2023 s účinností od 1. 11. 2023

1. Odstavec druhý bodu 4.5.1 školního řádu:
              V budově školy na Charbulově ulici č. 106 žáci užívají výhradně boční schodiště své sekce - sekce gastronomie, nebo sekce obchodu a služeb. Prostřední schodiště je určeno pro zaměstnance školy a návštěvy. Do části budovy (sekce gastronomie, sekce obchodu a služeb), ve které nemají své učebny, žáci nevstupují.
              Do jídelny chodí žáci sekce obchodu a služeb bočním schodištěm své sekce, projdou kolem šatních skříněk v podlaží A, bočním schodištěm sekce gastronomie vyjdou do mezipatra a do jídelny; z jídelny se vrací stejnou cestou.
              Do bufetu chodí žáci sekce gastronomie bočním schodištěm své sekce, projdou kolem šatních skříněk v podlaží A až k bufetu; z bufetu se vrací stejnou cestou.
            2. Odstavec třetí bodu 6.4 školního řádu se doplňuje:
              Předpokladem úspěšného uzavření ročníku je splnění modulových zkoušek zařazených do příslušného ročníku.
            3. V návaznosti na změnu školského zákona se s účinností od 1. 1. 2024 zrušuje písmeno c) bodu 3.1 školního řádu. Dosavadní písmena d) a e) se označují jako písmena c) a d).

Úplné znění školního řádu je zveřejněno na www.charbulova.cz O nás/Školní řád.

• Vážení rodiče,

• v poslední době jsou obecně ve společnosti zaznamenávány (tedy i ve školách) tendence žáků a mladých lidí k nárůstu kouření elektronických cigaret.

V případě, že se tak však děje v budově školy, jedná se o porušování školního řádu, se kterým žáci i rodiče byli seznámeni na začátku školního roku, od 1. 11. 2023 byl také aktualizován.

Někdy bývá ve třídách i na toaletách cítit zápach z těchto elektronických zařízení, ale bohužel není v našich silách zachytit každého, kdo vědomě tímto školní řád porušuje. Celý učitelský sbor byl na tuto skutečnost upozorněn, probíhají časté kontroly ve třídách i na toaletách. Žákům, kteří jsou přistiženi, jsou udělena výchovná opatření.

Touto cestou žádáme také Vás, zákonné zástupce o spolupráci. Prosíme, abyste i Vy výchovně zapůsobili na své děti, vysvětlili jim společenské normy, dodržování pravidel, a především prevencí chránili jejich zdraví, které si takto vědomě poškozují.

• Informace pro rodiče ukrajinských žáků

• Дорогі батьки,

пропонуємо вашим дітям допомогу у вирішенні труднощів у навчанні та адаптації в новому шкільному середовищі, особливо у підготовці до уроків та спілкуванні у школі.  Якщо буде така потреба, можете звертатися до членів шкільної консультації , контакти яких ви можете  знайти на сайті школи.

Звертатися також можете до нашого асистента педагога, який розмовляє українською мовою

Olena Prokipets (prokipets@charbulova.cz, 777 173 415).

• DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

• Od 1. 11. 2022 začínají stavební práce v areálu školy. Prosíme žáky, aby DBALI ZVÝŠENÉ OPATRNOSTI při pohybu v okolí stavby.

• Střední škola Brno, Charbulova, p. o.
        • Charbulova 106, 618 00 Brno Czech Republic